JA - STUDENTKA!
Studia – okres upakowywania nieskończonych ilości zbędnej wiedzy w nic nie spodziewającej się jednostce ludzkiej; programowanie przyszłego obywatela.
Życie studenta składa się z kilku (5–6) okresów, tzw. lat studiów – jeden rok trwa od jednego do czterech lat – podzielonych dalej na semestry, lub trymestry (czasem więcej, lub mniej). Każdy z takich mestrów kończy się sesją, a czasem nawet ciążą.
Uczelnia - świątynia wiedzy. Miejsce gdzie spotkać można dumnych i sprawiedliwych, którzy posiedli wiedzę profesorską z różnych dziedzin nieżyciowych. Światli Ci mężowie przechadzają się korytarzami uczelnianymi tolerując w swej wspaniałomyślności głupotę pałętających z głupawymi minami studentów.
Indeks – rodzaj dzienniczka ucznia starszego. Służy do zbierania autografów od swoich największych idoli – zazwyczaj są nimi wykładowcy i ćwiczeniowcy.
Pani z dziekanatu – często określana mianem Boga. Od niej zależy przyszłość, życie, stan błony śluzowej żołądka i układu nerwowego każdego studenta. Pani z dziekanatu nie jest zwykłym pracownikiem administracyjnym, należy ona do Wielkich Przedwiecznych i ma władzę absolutną. Aby nigdy w życiu nie wejść w konflikt z panią z dziekanatu należy sobie przyswoić kilka prostych zasad:
Bóg wie wszystko. Pani z dziekanatu wie wszystko lepiej.
Pytanie o coś pani w dziekanacie, kiedy ta właśnie pije kawę, grozi śmiercią bądź trwałym kalectwem.
Nie należy żądać przepisania czegoś na komputerze od pani z dziekanatu, tym bardziej kiedy ma ona nowe tipsy lub właśnie układa pasjansa.
Jeżeli pani z dziekanatu czegoś nie wie, lub zapomniała o jakiejs sprawie, to jest to tylko i wyłącznie wina studenta.
Zerówka – jak sama nazwa wskazuje, trafiają tam młodzi adepci, którzy mają zerową wiedzę na każdy temat. Zostają więc przeszkoleni w kierunku:
Wyczytywania elementarnych informacji z kartki papieru. Większa sprawność w tej dziedzinie nigdy nie zostanie osiągnięta ze względu na spadającą popularność książek, a rosnącą popularność internetu (posiadając internet nie trzeba umieć czytać).
Szybkiej regeneracji sił witalnych oraz uszkodzonych narządów, zwanej przez laików „leżakowaniem”.
Dodaj komentarz